Podstawa pielęgnacji skóry - oczyszczanie

Aby zachować piękny i promienny wygląd skóry, należy codziennie właściwie o nią zadbać, rozpoczynając czynności pielęgnacyjne od oczyszczenia skóry oczu, twarzy i szyi, a kończąc na zastosowaniu odpowiedniego dla danego typu cery kremu. Marka Siquens stworzyła dwa nowe produkty, będące idealnym rozwiązaniem dla właściwego oczyszczania i demakijażu cery suchej, mieszanej lub tłustej.
Płyny micelarne Siquens DermoProfessionnel optymalnie oczyszczają skórę ze wszelkich zanieczyszczeń, nie podrażniają skóry i nie obciążają jej poprzez pozostawienie na jej powierzchni tłustej i niekomfortowej warstwy. Co istotne, po użyciu płynu micelarnego Siquens DermoProfessionnel nie ma konieczności obmywania skóry wodą.
Delikatne właściwości oczyszczająco-odświeżające płynów micelarnych są spowodowane ich micelarną formułą, która oparta jest na bardzo małych micelach, złożonych z wielu połączonych ze sobą cząsteczek zawieszonych w roztworze wodnym. Zewnętrzne cząsteczki miceli mają własności hydrofilowe (przyciągają wodę), natomiast cząsteczki tworzące wnętrze miceli są hydrofobowe (odpychają wodę, ale dobrze łączą się z tłuszczami).
Dzięki obu tym właściwościom płyny micelarne Siquens DermoProfessionnel delikatnie działają na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia skóry, zmiękczając ich strukturę i w rezultacie usuwając nawet wodoodporny makijaż. Płyny micelarne Siquens nie naruszają naturalnej równowagi skóry, zapewniając jej odpowiedni poziom nawilżenia.

W trosce o zapewnienie właściwej pielęgnacji skóry twarzy, płyny micelarne Siquens DermoProfessionnel podzielono ze względu na typ cery, któremu są dedykowane:
  • płyn micelarny do cery suchej
  • płyn micelarny do cery mieszanej lub tłustej.
Płyny micelarne Siquens DermoProfessionnel są szczególnie polecane także osobom ze skórą wrażliwą.