Rénovation

Produkty linii Siquens Rénovation:
  • Stymulują odnowę komórek
  • Pobudzają syntezę kolagenu, fibronektyny i kwasu hialuronowego
  • Redukują powierzchnię i głębokość zmarszczek
  • Wpływają na ekspresję genową i przywracają skórze zdolności regeneracyjne
  • Przywracają sprężystość, jędrność i prawidłową gęstość skóry
Koncepcja linii opiera się na postrzeganiu zmarszczek oraz innych oznak starzenia, jako nieprawidłowo zregenerowanych uszkodzeń skóry, powstałych
w wyniku malejącej z wiekiem zdolności komórek do odnowy.
 
Systemy odnowy tkanki łącznej i rozmnażania komórek wraz z wiekiem stają się mniej efektywne, spowalniając w ten sposób naturalny cykl życiowy skóry.
W konsekwencji spada jej jędrność, elastyczność, gęstość, a zmarszczki są coraz bardziej widoczne.
 
Korzystając z wyników tego odkrycia, w kremach Siquens Rénovation zastosowano ProStimulative Peptide Complex™ składający się z tri- i tetra- peptydów, pełniących rolę nośnika informacji regulujących pracę i odnowę komórek, poprzez oddziaływanie z ich receptorami.
 
Kompleks peptydowy pobudza syntezę kolagenu, fibronektyny i kwasu hialuronowego, zapewniając zmniejszenie powierzchni i głębokości zmarszczek.
 
Fibronektyna– macierz międzykomórkowa, czyli substancja w której znajdują się komórki, włókna kolagenowe, elastynowe oraz wszystkie substancje odpowiedzialne za jędrność skóry. Fibronektyna jest składnikiem podłoża, po którym migrują i komunikują się komórki warstwy wewnętrznej i zewnętrznej skóry.
 
Kolagen - główne białko tkanki łącznej. Jest odpowiedzialny za sprężystość, jędrność oraz właściwe nawilżenie skóry. Postępujące z wiekiem zmniejszenie ilości kolagenu w skórze, powoduje powstawanie zmarszczek i wiotczenie skóry.
 
Kwas hialuronowy– związek, który wiąże wodę w naskórku, składnik macierzy międzykomórkowej skóry właściwej. Odpowiedni poziom kwasu hialuronowego
w skórze gwarantuje brak zmarszczek oraz  sprężystość.
 
ProStimulative Peptide ComplexTM  zapewnia pełen profil uaktywnionych genów oraz działa na czynnik wzrostu cysteiny w fibroblastach, dzięki czemu wykazuje istotny wpływ na odnowę, rozmnażanie komórek i rekonstrukcję skóry, a w konsekwencji na powierzchnię zajmowaną przez zmarszczki, ich objętość
i głębokość.
 
Dzięki bogatym składom wszystkie kremy z linii  Siquens Rénovationdodatkowo, poprawiają sprężystość, jędrność i gęstość skóry, mają działanie głęboko nawilżające, a innowacyjna formuła DermoSekwencyjnazapewnia równomierne uwalnianie składników i działanie przez cały dzień lub noc.